Binance Durduruyor! Balinalar Satıyor! Bu Altcoin Sıfıra mı Gidiyor?

Metaverse’ü çevreleyen düşüş rüzgarları iyice arttı. Popüler metaverse coin’i Sandbox (SAND) fiyatı da 13 Eylül’de tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi. Bu arada, dev kripto borsası Binance Sandbox NFT Staking’i durdurma kararı aldı. Bu gelişmelerin ortasında on-chain veri trendleri, SAND fiyatının nasıl hareket edebileceğini ortaya koyuyor. Kripto analisti Ibrahim Ajibade, altcoin projesinin sonraki hamlelerini tahmin ediyor.

SAND balinaları 5 günde 2 milyon dolar değerinde token sattı

Geçtiğimiz Cuma günü yapılan Binance listeden çıkarma duyurusu, Sandbox balina yatırımcıları arasında düşüş eğilimini tetiklemiş görünüyor. On-chain veriler, haberin ardından balinaların bir hafta süren alım eğilimlerini durdurduğunu ve satışa başladığını gösteriyor. Santiment’in verilerine göre, 1 milyon ila 10 milyon SAND bakiyesine sahip balinalar 7 Eylül itibariyle toplam 281,7 milyon SAND tutuyordu. Ancak aşağıdaki grafik 13 Eylül itibariyle bu rakamın sadece 277,4 milyon SAND’a düştüğünü gösteriyor. Bu da Binance duyurusundan bu yana balinaların 7,3 milyon SAND sattığı anlamına geliyor.

SAND Balina Cüzdan Bakiyeleri. Kaynak: Santiment

Mevcut fiyat olan 0,29 dolar üzerinden değerlendirildiğinde, Sandbox balinaları tarafından yakın zamanda satılan 7,2 milyon SAND yaklaşık 2,2 milyon dolar değerinde. Tarihsel olarak, balinaların alım satım faaliyetleri genellikle SAND piyasalarını önemli ölçüde hareketlendirdi. Dolayısıyla, devam eden satış eğilimleri sürerse, altcoin fiyatının önümüzdeki haftalarda daha fazla düşmesi mümkün.

Düşük fiyatlara rağmen altcoin için yeni talep yok!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Sandbox fiyatı şu anda 0,29 dolarla tüm zamanların en düşük seviyesinde. Ancak ağır indirimli fiyatlara rağmen, SAND yeni talepte önemli bir artış sağlayamadı. Aslında, aşağıdaki günlük Ağ Büyüme grafiği Sandbox’ın bu ay 200 yeni cüzdan adresi kaydetmediğini gösteriyor. Sandbox ağında 13 Eylül kapanışında yalnızca 146 yeni cüzdan adresi oluşturuldu. Bu da altcoin fiyatının 0,35 dolara kısa süreliğine yeniden test ettiği 29 Ağustos’ta kaydedilen 231 adrese kıyasla %37’lik bir düşüş anlamına geliyor.

Sandbox Ağ Büyümesi. Kaynak: Santiment

Ağ büyümesindeki bir düşüş tipik olarak temel tokenın yeni talep çekmekte zorlandığı anlamına gelir. Özellikle de SAND NFT Staking programı, birçok SAND sahibinin varlıklarından fayda ve pasif gelir elde etmesine olanak tanıyor. Binance NFT Marketplace, 26 Eylül’de bu pencereyi SAND’e kapatacak. Bu yüzden, SAND Ağı’nın yeni yatırımcılar için artık daha da az cazip hale gelmesi olası. Özetle, balinalar azalan ağ büyümesinin ortasında satış baskısı oluşturmaya devam ediyor. Bu nedenle altcoin fiyatının önümüzdeki haftalarda sıfıra yaklaşması muhtemel.

SAND fiyat tahmini: Altcoin 0.10 dolara kayabilir!

Zayıf piyasa talebi nedeniyle çoğu SAND token sahibi su altında kaldı. Bu nedenle Sandbox fiyatının önümüzdeki haftalarda sıfıra yaklaşması mümkün. On-chain perspektiften baktığımızda, 0,27 doları kaybederse SAND’ın 0,10 dolara doğru uzun süreli bir düşüş görmesi muhtemel. Mevcut SAND sahiplerinin giriş fiyatı dağılımını gösteren In/Out of the Money Around Price (IOMAP) verileri de bu tezi doğruluyor. Bu veriler, 0,27 dolar seviyesinden sonra SAND fiyatının 0,10 dolara ulaşana kadar önemli bir desteğe sahip olmadığını gösteriyor.

Aşağıda gördüğünüz üzere, 513 adres minimum 0,27 dolardan 17,2 milyon SAND satın almış durumda. HODL’un mevcut zayıf ağ talebinin ortasında bir toparlanmayı tetiklemesi zayıf bir olasılık. Dolayısıyla, destek duvarı çökerse, altcoin fiyatı muhtemelen 0,10 dolara doğru düşecektir.

The Sandbox GIOM verileri. Kaynak: IntoTheBlock

Yine de Sandbox boğaları, SAND fiyatının 0,50 dolar seviyesinin üzerine çıkması halinde beklenmedik bir geri dönüş gerçekleştirebilir. Bununla birlikte, 17.380 adres minimum 0,45 dolardan 602,7 milyon token satın almış durumda. Binance’ın listeden çıkarmasının ve zayıflayan piyasa talebinin onları pozisyonlarını erken kapatmaya itmesi mümkün. Bu durumda SAND fiyatının geri çekilmesi olası. Ancak bu direnç seviyesi tutmazsa, SAND fiyatının tekrar 0,50 doların üzerine çıkması da muhtemel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x