ÖZEL | Okan Buruk’tan Süper Kupa sonrası ilk açıklama! ‘Protestoyu ben mi yapıyorum’

Fenerbahçe’nin ne yapacağını bilmediklerini dile getiren Buruk, “Evet gençler ile çıkacaklardı ama nasıl bir protesto gerçekleştireceklerine dair bir fikrimiz yoktu. Duracaklar mıydı, yoksa bir gol atıp öyle mi çekileceklerdi? Bunun için ne yapacaklarını görmek için yazı tura atışıyla ilk topu almak istedik” dedi.

Sarı-kırmızılı çalıştırıcı şöyle devam etti:

“Önce hareketli savunma, daha sonra da pres yapmaya başladılar. Bir gol atıp sahadan çekilmek istemediklerini nereden bileceğiz? Fenerbahçeli futbolcular hiç hareket etmeyip beklese, oyuncularımızın gidip gol atmak gibi bir niyeti olmaz. Topu bizim neden dışarı atmadığımıza gelince; protestoyu ben mi yapıyorum? Maçı oynamak isteyen taraf biziz ve eğer topu dışarı göndersek o zaman Fenerbahçe’nin protestosuna destek vermiş olurduk.”

ARKUTCU: BİZİ KANDIRDILAR

Galatasaray’ın yıldızı Kerem Aktürkoğlu, maçtan öncesi Fenerbahçe U19 Takımı Kaptanı Emirhan Arkutcu’nun yanına giderek, “Maç başladığında topu taca atacağız, eğer siz başlarsanız siz de taca atın ne olacaksa olsun” dediği iddia edildi. Emirhan’ın da takım arkadaşlarına bu sözlerini aktardığı belirtildi. Ancak golden sonra şaşıran Emirhan, “Kerem Ağabey bana topu taca atacaklarını söyledi, ancak bunu yapmadılar. Gol attıktan sonra da sevinç yaşadılar. Bizi kandırdılar” dedi. Öte yandan Mertens ise kutlamalara katılmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x